انتظار می رود بزرگسالان ساعات زیادی از روز را در ادارات بنشینند و بدون نشستن  صندلی حصیری خوب به سرعت دچار کمردرد شوند.

با این حال، چیزی که بسیاری تا به حال متوجه نشده‌اند این است که همین منطق باید  در کلاس‌های درس کودکان که انتظار می‌رود دانش‌آموزان چندین ساعت در روز بنشینند، اعمال شود.

علاوه بر استرس‌های فیزیکی که می‌تواند ایجاد کند، می‌تواند بر بسیاری از جنبه‌های دیگر محیط آموزشی کلاس درس نیز تأثیر بگذارد.

بنابراین در اینجا چهار دلیل کلیدی وجود دارد که اهمیت صندلی‌های کلاسی ارگونومیک خوب را نشان می‌دهد.

1. حرکت را تشویق می کند – تحقیقاتی که در مورد نحوه نشستن انسان ها انجام شده است نشان می دهد که ما به طور طبیعی مستعد این هستیم که تقریباً دائماً خودمان را روی یک صندلی تنظیم کنیم.

چه برای اهداف متعادل یا برای قرار گرفتن در یک موقعیت راحت جدید این بدان معناست که صندلی طبی کامپیوتر نیلپر سبک فعلی این حرکت طبیعی را امکان پذیر نمی‌کنند.

در حالی که  ارگونومیک موقعیت‌های مختلف نشستن راحت‌تری را تشویق می‌کنند و از یک طرف به سمت دیگر می‌چرخند.

2. ماهیچه‌های سالم‌تر  مبلمان کلاسی معمولی برای تشویق وضعیت عمودی پیچ و مهره تولید شد که در قرن بیستم مناسب تلقی می‌شد. با این حال، مشخص شده است که به جای تشویق سالم‌ترین وضعیت بدن، در واقع منجر به فعالیت بدنی نامناسب بر روی برخی از عضلات می‌شود که منجر به وضعیت بدنی ضعیف‌تر می‌شود.

ناگفته نماند که با توجه به محدودیت‌های فیزیکی، بچه‌ها اغلب از صندلی پلاستیکی تاشو برای نشستن در موقعیت‌های مختلف استفاده می‌کنند.

با این حال، مبلمان ارگونومیک مدرن، سالم‌ترین وضعیت نشستن را در نظر می‌گیرند و به راحتی به تمرینات مناسب عضلات کمک می‌کنند.

3. روند وضعیت بدن شما را تعیین می کند همانطور که گفته شد، نگرانی های زیادی در مورد چگونگی وضعیت نامناسب بزرگسالان وجود دارد، زیرا زمان زیادی را صرف نشستن روی های ارگونومیک کمتر می کنند.

اما در حقیقت، افراد در واقع از سن هفت سالگی شروع به ایجاد این الگوهای وضعیتی می‌کنند، بنابراین شیوه‌های ضعیف نشستن در سنین پایین تأثیر زیادی بر سلامت جسمانی ما در آینده خواهد داشت.

بنابراین مهم است که از صندلی های ارگونومیک در کلاس درس برای شروع عادات خوب برای وضعیت بدنی به جای عادت های بد استفاده کنیم.

4. یادگیری بهتر  به طور طبیعی، صندلی انتظار بیمارستانی های ارگونومیک خوب بسیار راحت تر هستند و بنابراین به دانش آموزان آرامش بیشتری می دهند.

به نوبه خود، این منجر به تعدادی از مزایای یادگیری از جمله سطح توجه بهتر، حافظه بهتر و تمرکز بهتر می شود. به نوبه خود، این منجر به محیطی بسیار آسان تر برای جذب اطلاعات می شود.

 

 • منابع:
  1. The importance of good ergonomic classroom chairs
 • تبلیغات: 
  1. کابلی که زمین را بر روی خود نگه خواهد داشت!
  2. ماشین ظرفشویی که باعث قطع انگشت کودک خردسال شد!
  3. ریش تراشی که می تواند تنه درخت را قطع کند!
  4. پیداشدن شمش در خاک گلدان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *